فلنج صنعتی

فهرست مطالب

برای تهیه و خرید انواع فلنج می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت با شماره های 02188454685 و 09031686965 تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید. بهتر است بدانید که در این فروشگاه تمامی نیازهای مربوط به صنایع بزرگ تعبیه شده است و با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت می توانید خرید خود را انجام دهید.

فلنج چیست؟

فلنج در واقع یکی از قطعات صنعتی پر کاربرد است  که به منظور متصل کردن لوله ها، بستن لوله در تغییر مسیر به هم یا تغییر دادن قطر لوله ها بکار می رود. به زیان ساده تر به فلنج ها اتصال دهنده شیر آلات به لوله ها نیز گفته می شود که به راحتی باز و بسته می گردد. اهمیت استفاده از اتصالات فلنج به جای جوشکاری مزیت قابل تعویض و قابل جداسازی شدن آن می باشد.

انواع فلنج

فلنج ها به عنوان یکی از ابزار پرکاربرد و حیاتی در صنعت محسوب میشود و هر کدانماز ان ها براساس کارایی خاص خود ساختار متفاوتی دارد در ادامه به معرفی انواع مختلف فلنج ها و کاربرد آن ها میپردازیم.

 • فلنج با سطح ساده
 • فلنج نر و ماده
 • فلنج با سطح برجسته
 • فلنج جوشی ساکت
 • فلنج رزوه ای
 • اوریفیس فلنج
 • فلنج کور
 • فلنج لپ جوینت
 • فلنج روکار
 • فلنج ته کوب

فلنج با سطح ساده

فلنج ساده پرکاربرد ترین و ارزان ترین فلنج موجود در بازار است. از کاربرد های این محصول میتوان به  اتصال شیر ها ، اتصالات چدنی و خطوط فشار پایین مانند Cooling water-CWR-CWS که نشتی زیاد مهم نیست اشاره کرد. جنس فلنج سطح ساده عموما از چدن و فولاد میباشد به همین دلیل در فشار های بالا نیز کاربردی است.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج نر و ماده

همانطور که از اسمش پیداست فلنج های نر ماده، یکی با سطح فرورفته و دیگری با  سطح برآمده به یکدیگر متصل میشوند. از این فلنج ها در صنایعی چون نفت و گاز استفاده میشوند همچنین فلنج های نر و ماده در صنعت پتروشیمی، پایپینگ و آبرسانی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج  جوشی سوکتی

براساس طراحی ویژه این فلنج ها قابلیت جوشکاری هم از داخل و هم خارج دارند. فلنج جوشی ساکت دارای  محفظه هایی برای تعبیه لوله میباشد و در سیستم های لوله کشی بیشترین کاربرد را دارند. همانطور که اشاره شد این فلنج ها قابلیت جوشکاری دارند و در صورت جوشکاری داخلی مقاومت استاتیک آن افزایش می یابد. این فلنج ها مناسب برای تحمل فشار بالا و و در سایز های کوچک ساخته میشوند و یکی از ایرادهایی که به آن ها وارد است بروز مشکل خوردگی به دلیل فاصله انبساطی آن هاست به همین جهت عموما در سیستم های لوله کشی استنلس استیل مورد استفاده قرار نمیگیرند.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج رزوه ای

فلنج رزوه ای برای دما و فشار بالا مورد استفاده قرار میگیرد و ویژگی که آن را نسبت به سایر فلنج ها متفاوت میکند طراحی دنده ای آن است به همین جهت قابلیت اتصال بدون نیاز به جوشکاری دارد.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج کور

علت نام گذاری این فلنج طراحی منحصر به فرد ان هاست که سوراخی روی سطحشان تعبیه نمیشود. این فلنج ها در دسته پر تنش پذیر ترین فلنج ها قرار میگیرند که که به جهت مسدود سازی انتهای خط لوله، شیرآلات و دهانه های منبه تحت فشار مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج لپ جوینت

فلنج لپ جوینت برای مواردی که به باز و بسته کردن متوالی احتیاج دارد استفاده میشوند. از این دسته فلنج ها برای اتصلات ته کوب استفاده میشود به صورتی که پس از اتصال لوله به انتخای فلنج ته کوب، فلنج لپ جوینت به راحتی میتواند حول محور ته کوب به چرخش در بیاید.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج روکار

بارز ترین ویژگی فلنج های روکار نصب ساده ی آنهاست. از مزیت های این فلنج قابلیت استفاده آن  برای تمام فشار هاست  ولی مقاومت آن در برابر فشار داخلی و در برابر خستگی کمتر از فلنج گردان دار است.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج حلقه مشترک

مهم ترین دلیل استفاده از فلنج ها قابلیت جدا سازی این فلنج می باشد که شما اگر دو لوله را به یکدیگر متصل نمایید برای تعمیرات یا جداسازی باید عملیات برشکاری را انجام دهید ولی در صورتی که از فلنج استفاده کنید دیگر نیازی به عملیات برشکاری نیست و تنها با باز کردن چند پیچ و مهره می‌توانید لوله ها را جدا نمایید. از دیگر مزیت خرید فلنج حلقه مشترک عدم تماس با سیال است به این خاطر عمر مفید محصول افزایش پیدا کرده و کیفیت آن در بلند مدت حفظ می شود.

بلبرینگ خود تنظیم

فلنج گردن جوشی

این نوع فلنج همانند فلنج های اسلیپون از داخل و خارج، جوشکاری می گردد اما جوشکاری این فلنج ها از فلنج اسلیپون تمیزتر و کمتر می باشد. به خاطر محفظه ای که برای قرار گیری لوله دارند، مقاومت و قیمت بیشتری نسبت به فلنج های اسلیپون از خود نشان می دهند. فلنج جوشیگال پرتی با توجه به ضخامت مناسب و جوشی بودن آن به صورت لب به لب با لوله از مقاومت خوبی در برابر فشار و دمای بالا برخوردار است.

انواع فلنج بر اساس فیس

طراحی فلنج تنها زمانی شروع می شود که فلنج ایده آل را برای سیستم لوله کشی خود در نظر بگیرید. نوع فیس یا صورت یکی دیگر از ویژگی هایی است که تاثیر بسزایی در عملکرد نهایی و عمر مفید فلنج های شما خواهد داشت.

انواع فیس در فلنج ها، هم واشر مورد نیاز برای نصب فلنج و هم ویژگی های مربوط به آب بندی ایجاد شده را تعیین می کنند.

فلنج ها از نظر فیس نیز به انواع مختلف تقسیم می شوند که عبارتند از:

صورت مسطح یا  (FF)

Flat face flange همانطور که از نام آن پیداست، فلنج های صورت تخت دارای سطح صاف و یکنواخت همراه با واشر کامل صورت هستند که با بیشتر سطح فلنج تماس دارد.

صورت خمیده یا  (RF): Raised face flange این فلنج ها دارای یک بخش بزرگ کوچک در اطراف بدنه با واشر دایره ای شکل داخلی هستند.

صورت اتصال حلقه  (RTJ)

Ring joint flange این نوع صورت که در فرایندهای فشار بالا و دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرد دارای شیاری است که در آن واشر فلزی برای حفظ آب بندی قرار می گیرد.

زبانه و شیار (T&G)

Large and small tongue-and-groove flange این فلنج ها دارای شیارهای منطبق و بخش های برآمده هستند. این کار به نصب کمک می کند زیرا طراحی به فلنج ها کمک می کند تا خود هم تراز شوند و مخزنی برای چسب واشر فراهم می کند.

میل و فیمیل (M&F)

Male and female flange مشابه فلنج های زبان و شیار، این فلنج ها از یک جفت شیار و بخش های برآمده برای ایمن کردن واشر استفاده می کنند. با این حال، بر خلاف فلنج های زبان و شیار، این فلنج ها واشر را بر روی صورت زن حفظ می کنند و جایگیری دقیق تر و گزینه های مواد واشر را افزایش می دهند.

انتخاب بین گزینه ها مهم است زیرا واشر بهینه تری را برای یک آب بندی قابل اطمینان تعیین می کنند.

به طور کلی، صورت های صاف با واشر فلزی بهتر کار می کنند در حالی که صورت های داندانه دار به ایجاد آب بندهای و مهر و موم های قوی تر با واشرهای ساخته شده از مواد نرم کمک می نمایند.

با انواع بلبرینگ و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

انواع فلنج براساس درجه بندی فشار – دما

فلنج ها نیز با درجه دمای فشار در ASME B ۱۶.۵ به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

150#

300#

400#

600#

900#

1500#

2500#

نمودارهای درجه بندی دمای فشار، در استاندارد ASME B ۱۶.۵، فشار کاری بدون ضربه را مشخص می کنند که فلنج می تواند در یک دمای خاص در معرض آن قرار گیرد. فلنج ها می توانند فشارهای مختلف را در دماهای مختلف تحمل نمایند. با افزایش دما، درجه فشار فلنج کاهش می یابد. کلاس فشار نشان داده شده ۱۵۰ ، ۳۰۰ و غیره درجه بندی های پایه هستند و فلنج ها می توانند فشارهای بالاتر را در دماهای پایین تر تحمل نمایند. ASME B ۱۶.۵ نشان دهنده فشارهای مجاز برای مواد مختلف ساخت وساز در مقابل دما می باشد. ASME B۱۶. ۵ استفاده از فلنج های ۱۵۰ درجه بالای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتی گراد)را توصیه نمی کند. کلاس فشار یا رده بندی فلنج ها به پوند داده خواهد شد. نام های مختلفی برای نشان دادن کلاس فشار استفاده می شود. برای مثال: ۱۵۰ Lb یا ۱۵۰ Lb یا ۱۵۰ # یا کلاس ۱۵۰، همه به یک معنا هستند.

با انواع پرشر سوئیچ و نحوه کارکرد آن ها آشنا شوید.

انتخاب فلنج مناسب

فلنج های مختلفی در دسترس هستند، از جمله:

 • فلنج سوری(Surrey Flange)، مانند فلنج سالاماندر (Salamander ‘S’ Flange)
 • فلنج واریکس (Warix Flange)
 • فلنج اسکس بدون توقف (Non-Stop Essex Flange)

فلنج های سوری و واریکس هر دو ورودی بالا هستند، به این معنی که آنها بر روی اتصال داغ در گنبد یک سیلندر آب گرم استاندارد پیچ می شوند. در حالی که فلنج اسکس بدون توقف یک فلنج ورودی جانبی است، که نیاز به حفاری در کنار استوانه دارد. این فلنج برای زمانی که یک پمپ باید بالای سیلندر آب داغ قرار بگیرد، به کلر گرفته می شود.

مزیت استفاده از انواع فلنج

مهمترین دلیل استفاده از فلنج در اتصالات قابلیت جداسازی این محصول می باشد. در اتصالات معمولا  از روش جوشکاری استفاده می کنند. اما همانطور که می دانید در صورت جوش دادن اگر بخواهید به دلیلی اتصال انجام شده را  از هم جدا کنید بایستی برشکاری انجام شده و دوباره جوش دهید اما در صورتی که از فلنج ها استفاده نمایید، میتوانید با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها به  راحتی کار اتصال و جداسازی را انجام دهید. در این اتصال جای نگرانی برای نشتی نیست چرا که هنگام چفت و بست کردن آن توسط پیچ و مهره به سطح از واشر استفاده می کنند.

نیاز به فلنج ها روز به روز در حال افزایش است، فلنج ها برای بسیاری از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از بهترین روش های اتصال دو لوله است. اگر اجزای فلنج به درستی کار کنند، فلنج به درستی کار خواهد کرد. اتصالات فلنج دار بیشتر برای سهولت تعمیر و نگهداری مورد استفاده قرار می گیرند، فلنج ها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که اتصالات نیاز به جدا سازی داشته باشند. در خطوط لوله خاص تعمیر و نگهداری مکرر مورد نیاز است بنابراین فلنج های شکست در فواصل معین بر روی خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرند.

 • فلنج برای محیط هایی که در اطراف آن فضای اتصال کافی وجود ندارد بسیار کلربردی است.
 • برای تسهیل عملیات تعمیر و نگهداری در خطوط لوله‌های طویل.
 • به علت تسهیل در جداسازی و باز و بسته کردن فلنج که فقط با چند پیچ و مهره قابل انجام است این ابزار در بخش های مختلف از صنایع گوناکون مورد استفاده قرار میگیرند.
 • نقش تاثیر گذار فلنج در کاربرد در لوله‌ها و شیلنگ‌های سایز بزرگ که لرزش، فشار زیاد و شوک ناگهانی وجود دارد .
 • فلنج مطابق به استانداردهای خاصی تولید می‌شوند که دیگر نیازی به محاسبات خاص برای تشخیص طراحی و ابعاد نخواهید داشت.

با انواع فلومتر و کاربرد آن ها آشنا شوید.

دلیل اهمیت بالای فلنج

فلنج ها در تضمین طول عمر و حرکت بی صدا و آرام پمپ بسیار مهم هستند. داشتن یک منبع هوادهی شده آب به پمپ، دوش و سایر خروجی ها می تواند منجر به افزایش خطر موارد زیر شود:

– نوسانات غیر ضروری و شاید ناگهانی دما

-پمپی که با صدا کار می کند

– تخریب سریع اجزای داخلی پمپ، که منجر به نشت نهایی می شود

برخی از پمپ های سالاماندر برای اطمینان از گارانتی معتبر به فلنج نیاز دارند. محدوده CT سالاماندر لزوما نیازی به فلنج ندارد، به شرطی که پمپ در پایه سیلندر آب گرم نصب شده باشد و مخزن آب سرد بالاتر از ۱.۲ متر بالای سیلندر قرار بگیرد.

به طور کلی، بهترین گزینه برای همه پمپ ها قرار دادن یک فلنج ضد هوادهی به سیلندر آب داغ است، به طوری که یک منبع تغذیه اختصاصی بتواند فلنج را مستقیما به ورودی داغ روی پمپ متصل کند.

نگاهی به ابعاد فلنج

جدای از طراحی عملکردی فلنج، ابعاد فلنج محتمل ترین عاملی است که بر انتخاب فلنج در هنگام طراحی، نگهداری یا به روز رسانی سیستم لوله کشی تأثیر می گذارد.

با این حال، باید در نظر بگیرید که فلنج چگونه به لوله و واشر مورد استفاده متصل می شود تا از اندازه مناسب اطمینان حاصل کنید.

ملاحظات رایج عبارتند از:

قطر بیرونی: فاصله بین دو لبه مخالف وجه فلنج

ضخامت: اندازه گیری ضخامت لبه اتصال خارجی

قطر دایره پیچ: فاصله بین سوراخ های پیچ و مهره مخالف از مرکز به مرکز

اندازه لوله: تعیین اندازه لوله که فلنج با آن مطابقت دارد

اندازه حفره نومینال: اندازه گیری قطر داخلی اتصال دهنده های فلنج

استانداردهای فلنج و نشاندار سازی

برای کمک به مقایسه آسان تر، فلنج ها تحت استانداردهای جهانی تعیین شده توسط انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) — ASME B16.5 و B16.47 قرار می گیرند.

اگر قصد تعویض یا تایید قطعات موجود را دارید، تمام فلنج ها باید نشانگرهایی را در محیط بیرونی خود قرار دهند تا به این فرآیند کمک کنند.

این نشانگرها نیز از یک دستور دقیق پیروی می کنند:

آرم یا کد سازنده

کد مواد ASTM

درجه مواد

رتبه بندی خدمات (کلاس فشار-دما)

اندازه

ضخامت

شماره حرارت

نام‌گذاری‌های ویژه، در صورت وجود (برای مثال QT برای Quenched و Tempered یا W برای تعمیر با جوش)

این راهنما پایه محکمی از اصول طراحی فلنج و چگونگی انتخاب فلنج ایده آل برای سیستم لوله کشی شما ارائه می دهد. با این حال، با طیف گسترده ای از فلنج های فولاد ضد زنگ و دیگر مواد فلنج موجود، نمی توان همه پیکربندی ها، جزئیات، یا ملاحظات را فهرست کرد.

فلنج وسیله ای است که می تواند برای اتصال دو لوله به صورت مکانیکی مورد استفاده قرار گیرد، همچنین می تواند اتصال یک لوله به یک تسمه، سوپاپ، بست یا هر تجهیزات دیگر را برای تشکیل یک سیستم لوله کشی انجام دهد. فلنج ها عناصری از یک خط لوله هستند که امکان مونتاژ قطعات را فراهم می کنند، این یک عنصر است که می تواند به عنوان یک بخش جداگانه یا به عنوان بخشی که از کارخانه به عنصری مانند شیر، پمپ یا بخش دیگر متصل می شود، تامین شود. اساسا فلنج نوعی کوپلینگ است که می تواند دو خط را به کمک پیچ و واشر بین آن ها به هم متصل کند. بنابراین فلنج به صورت جداگانه مفصل را نمی سازد. اتصالات فلنج دار را می توان ترکیبی از دو فلنج توصیف کرد یا می توان آن را پیچ دو فلنج در نظر گرفت و یک واشر بین این فلنج ها وجود خواهد داشت.

بنابراین واشر بین فلنج ها آب بندی می شود و پیچ ها نیروی مورد نیاز برای قرار دادن واشر و نگه داشتن مفصل را فراهم می کنند. فلنج ها سطح واشر را برای آب بندی و حمل نیروهای اعمال شده در اطراف واشر فراهم می کنند. این مفصل امکان جدا کردن آسان و مونتاژ مجدد لوله کشی یا حذف اجزا را فراهم می کند.

با انواع پمپ صنعتی و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

ویژگی های فلنج 

 • سوراخ ها به طور دقیق در فلنج برای سهولت مونتاژ حفاری می شوند.
 • محل قرارگیری بست ها درست و مربع شکل است.
 • برای به دست آوردن حداکثر مقاومت، جریان دانه کنترل می شود.
 • جریان نامحدود با نرمی و دقت به دست می آید.
 • جوشکاری خوب با بیل مکانیکی و زمین تسهیل می شود
 • به منظور اطمینان از هم ترازی واقعی، تمام چهره ها در داخل تحمل ماشین کاری می شوند.

کاربرد فلنج در صنایع مختلف

فلنج ها ابزاری عمدتا از جنس فولاد هستند این ابزار که کار برد اصلی آن ها برقراری اتصالات مختلف میباشد به گونه ای طراحی شده اند که بروی آن سوارخ هایی تعبیه شده است که معمولا به صورت جفتی و به کمک پیچ و مهره یا گسکت دو قطعه را به یکدیگر متصل میکنند. فلنج ها به عنوان پرکاربرد ترین ابزار برای اتصال شیرالات، لوله ها و سایر قطعات به یکدیگر میباشند. به طور کلی برای اتصال دو لوله به یکدیگر نیاز به جوشکاری و برای جدا کردن نیز نیاز به برشکاری داریم اما فلنج ها به کمک آمده و میتوان به واسطه آن ها به راحتی با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها این کار را انجام دهید از دیگر کاربرد های این ابزار میتوان به تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها نیز اشاره کرد.

فلنج ها به عنوان یکی از ابزار پر کاربرد در صنعت در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند؛ اتصال دهی دکل های مخابراتی، کاربرد در صنایع نفت و گاز، ساخت محفظه های خلا با فلنج، تاسیسات هسته ای، به کار گیری در خطوط لوله انتقال سیال را میتوان به عنوان نمونه هایی از کاربرد فلنج در صنعت شمرد.

پیش از خرید فلنج مهم ترین مشخص کردن کاربرد و انتخاب فلنج مناسب برای کارتان است به این ترتیب از خسارات های ناشی از انتخاب فلنج اشتباه جلوگیری میکنید. توصیه میشود در این راه از کارشناسان فعال در این زمینه راهنمایی بگیرید. همچنین به مشخصات درج شده بر روی فلنج ها نیز دقت شود، این مشخصات شامل نام تجاری تولید کننده فلنج، کلاس فلنج، شکل سطح فلنج، مواد تشکیل دهنده، کد تولید فلنج، سایز اسمی لوله که شامل قطر خارجی لوله ای که فلنج به آن جوش داده و کد مربوط به عملیات حرارتی صورت گرفته بروی فلنج میشود. این اطلاعات راهنمای مناسبی برای انتخاب فلنج متناسب با کار است.

 • اتصال لوله به تجهیزات مانند مخازن تحت فشار، پمپ ها، کمپرسورها و… 
 • اتصال به شیرها و دیگر قطعاتی که در مسیر لوله قرار داشته و نیاز به تعمیرات دارد.
 • اتصال به تجهیزات ابزار دقیق  که نیاز به تعمیرات احتمالی و یا کالیبراسیون دارند.
 • استفاده در کلیه موارد دیگری که نیاز به جداسازی وجود دارد.

چه نیازی به واشر در خط لوله و در شیر وجود دارد؟

واشر ماده ای نرم یا سخت است و بین فلنج ها قرار می گیرد تا از نشتی جلوگیری شود. فشار بر روی واشر با پیچاندن یا با استفاده از گیره اعمال می شود تا واشر در یک مکان محکم فشرده شود. واشر از انواع مختلفی از مواد ساخته می شوند و می توانند با توجه به ویژگی های فرآیند مانند فشار و دما انتخاب شوند. واشر در یک شیر برای جلوگیری از نشتی در مکانیزم بسته شدن استفاده می شود و همچنین می تواند از نشت مایع به جو جلوگیری کند. در شیرها از مکانیزم های داخلی استفاده می شود که به محفظه های سیال جداگانه مانند تریم تعادل فشار بستگی دارد.

 

قیمت فلنج

عوامل متعددی از جمله؛ جنس، نوع فلنج و استاندارد های تولیدی ( فلنج ها بسته به جنس، نوع ساخت و فشاری که تحمل میکنند استاندارد های گوناگونی از جمله؛ استاندارد ASME B16.5، استاندارد ISO و استاندارد API دارند.) بر روی قیمت آن تاثیر میگذارد. برای آگاهی از قیمت فلنج توصیه میشود که برای استعلام آن را از مراکز فروش معتبر و یا سایت های اینترنتی اقدام نمایید.

صحبت پایانی

فلنج لبه برآمده ای است که لوله ها، شیرها و سایر تجهیزات را قادر به ایجاد اتصال می سازد و به همین علت کاربردهای فراوانی در صنایع دارد. فلنج ها همچنین استحکام را در مفصل افزایش می دهند. آن ها شما را قادر می سازند تا یک سیستم لوله کشی ایجاد کنید در حالی که امکان جدا کردن سریع را نیز فراهم می کنند. با فراهم کردن نقاط دسترسی، بازرسی ها یا اصلاحات می توانند با سهولت نسبی انجام شوند. اگر چه کاربردهای خاصی وجود دارد که در آن اتصالات فلنج و / یا فلنج تنها انتخاب عملی هستند (به ویژه در کاربردهای لوله کشی بزرگ تر و با فشار بالا)، اتصالات فلنج گاهی اوقات مزایایی را برای سیستم لوله کشی فراهم می کنند که انواع اتصالات هیدرولیکی سنتی ندارند. به عنوان مثال، در آن کاربردهای OD بزرگ تر، فلنج ها اغلب قادر به اتصال به لوله (لوله یا شلنگ)و پورت های اجزا آسان تر از اتصالات یا آداپتورهای رشته ای هستند.

سوالات متداول فلنج صنعتی

فلنج ها ابزاری صنعتی و از جنس فولاد می‌باشند که به جهت برقراری اتصالات در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فلنج در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصال شیرآلات به لوله ها، اتصال لوله ها به پمپ ها، مخازن و کمپرسور ها و بستن یا تغییر مسیر لوله از متداول تریم کاربرد فلنج ها می‌باشد.

 • فلنج گلودار جوشی
 • فلنج اسلیپان یا فلنج لغزشی
 • فلنج جوشی سوکت
 • فلنج لپ جوینت (کف رینگ)
 • فلنج کور

بله شرکت دیبا پارت با سال‌ها سابقه در زمینه فروش انواع لوازم مورد نیاز در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاهی و … یکی از نمایندگی های فروش انواع فلنج اورجینال در سراسر ایران می‌باشد.

اصلی ترین مزیت اتصال به صورت فلنجی برخلاف سایر شیوه های اتصال قابلیت جداسازی آسان فلنج ها است.

رایج ترین آلیاژ استفاده شده در فلنج ها، کربن استیل ASTM A105 است.

کارشناسان فنی دیباپارت پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و از مشاوره تخصصی مجموعه بهره مند شوید.