فلنج کور

برای تهیه و خرید فلنج کور می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید. بهتر است بدانید که در این فروشگاه تمامی نیازهای مربوط به صنایع بزرگ تعبیه شده است و با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت می توانید خرید خود را انجام دهید.

انواع فلنج

فلنج کور

برای خرید فلنج کور ابتدا داشتن یکسری اطلاعات در این زمینه میتواند برای شما موثر باشد. در این نوشته کوتاه تلاش میکنیم تا ضمن معرفی فلنج کور به عنوان یکی از قطعات مهم صنعتی از مزایای این قطعه نیز نام ببریم. این نوع از اتصال صنعتی به شکل صفحه‌ای گرد که در اطراف آن سوراخ‌هایی وجود دارد، ساختاربندی شده است و به منظور مسدود کردن مسیر جریان سیال کاربرد زیادی دارد. یکی از مهمترین مزیت‌های فلنج کور این است که می‌توان آن را با توجه به نیاز مشتری در اندازه‌های مختلف تولید نمود. فلنج کور نسبت به سایر اتصلات صنعتی می‌تواند فشار بیشتری را تحمل نماید. و مهمترین ویژگی آن مقاومت زیاد در برابر دمای بالا میباشد، بنابراین برای مکان‌هایی که دمای سیال زیاد است فلنج کور یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.این قطعه فولادی در انتهای لوله نصب شده و در صورت نیاز بدون نیاز به جوشکاری به راحتی می‌توان آن را باز نمود. لازم به ذکر است که برای متصل نمودن فلنج کور به انتهای لوله باید از پیچ و مهره استفاده نمود و به همین دلیل است که به راحتی می‌توان آن را باز و بسته کرد.

کاربرد خرید فلنج کور

به لحاظ کارکرد اصلی‌ترین وظیفه فلنج کور مسدود کردن مسیر لوله است. به عنوان مثال تصور کنید لازم است در وسط لوله یک شیر اضافه گردد در این صورت برای مسدود کردن خط لوله برای مدتی که شیر را بتوان متصل نمود می‌توان از فلنج کور استفاده کرد و پس از اتصال آن را برداشت. بنابراین به طور کلی از فلنج کور برای قطع موقت جریان مسیر یک لوله می توان استفاده کرد.

استفاده از فلنج کور در صنایع مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت نبود این فلنج تعمیرات و نگهداری خطوط لوله کار بسیار دشواری است. فلنج کور قابلیت تعمیر‌پذیری خطوط لوله را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. از معروف‌ترین برندهای فلنج کور که امروزه در بازار می‌توان آن‌ها را یافت، برند MELESI، FAD، CROWN و GALPERTI می باشد.