فلنج نر و ماده

برای تهیه و خرید فلنج نر و ماده می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید. بهتر است بدانید که در این فروشگاه تمامی نیازهای مربوط به صنایع بزرگ تعبیه شده است و با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت می توانید خرید خود را انجام دهید.

انواع فلنج

 فلنج نر و ماده

خرید فلنج نر و ماده به عنوان یکی از مهمترین بخش های تجهیزات لوله کشی خارج ساختمان ها جهت اتصال لوله و پمپ ها امری ضروری است. برای انتخاب نوع فلنج باید به مولفه هایی مانند متریال خطوط، فشار خطوط، دما و سیال توجه کرد. این نوع فلنج همانطور که از نام ان بر می آید به صورت جفتی ساخته شود در این حالت سطح یکی از فلنج ها دارای برآمدگی   و سطح  دیگر دارای تو رفتگی می باشد که بنا به موقعیت استفاده شده سطح تو رفتگی و برآمدگی با نسبت های خاصی طراحی میگردد استفاده از این نوع فلنج را می توان در پوسته مبدل حرارتی به کانال  و پوشش فلنجی مشاهده نمود.

کاربرد فلنج نر و ماده در صنایع مختلف

همانطور که در بالا اشاره کردیم کار اصلی فلنج ها اتصالات  لوله های صنعتی است. بسته به اینکه قرار است فلنج را در چه صنعتی مورد استفاده قرار دهیم نوع آن متفاوت خواهد بود و در هر صنعت میتوان از انواع فلنج ها استفاده کرد که فلنج‌نر و ماده یکی از این موارد است. خاصیت نگه دارندگی مناسب، ضدآب و خوردگی این محصول آنها را تبدیل به یکی از پر کاربردترین فلنج ها کرده است. در صنایع فولاد، صنایع نفت، صنایع گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع آبرسانی و خطوط تولید و کشاورزی این فلنج بسیار مورد استفاده است.

جنس فلنج نر و ماده

از آنجاییکه این نوع فلنج در صنایع خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از متریالی برای ساخت آنها استفاده می شود، که از استحکام و قابلیتهای صنعتی هم برخوردار باشد. در ساخت این نوع فلنج معمولا از الیاژهایی  مانند: آلمینیوم، فولا خفیف، برنز و برنج استفاده میشود. در بیشتر این نوع از فلنجها آلیاژهایی استفاده میشود، که بیشترین مقاومت را بین آلیاژهای دیگر دارا هستند. چرا که اگر جنس آلیاژ انتخاب شده مناسب نباشد، در فضاهایی که استفاده می شود، دچار خوردگی و پوسیدگی شده و خط لوله انتقال را با مشکل مواجه مینماید.