فلنج با سطح ساده لغزشی

برای تهیه و خرید فلنج با سطح ساده لغزشی می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید. بهتر است بدانید که در این فروشگاه تمامی نیازهای مربوط به صنایع بزرگ تعبیه شده است و با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت می توانید خرید خود را انجام دهید.

انواع فلنج

فلنج با سطح ساده لغزشی

برای خرید فلنج با سطح ساده لغزشی ابتدا شما را با این قطعه صنعتی آشنا می کنیم.  این نوع فلنج برای اتصالات به کار گرفته می شود و میتواند به راحتی لوله را به دیگر اقلام لوله کشی متصل نماید. استفاده از فلنج باعث میشود تا دیگر ما نیاز به اتصلات دایمی مانند جوشکاری نداشته باشیم و به راحتی با استفاده از این گونه اتصال به جای جوشکاری از قابلیت جداسازی آن بهره مند شویم. در زمان اتصال باید سطح دو فلنج کاملا صاف باشد. این دسته از فلنج‌ها معمولا از جنس چدن یا فولاد ساخته میشوند تا در برابر فشار مقاومت داشته باشند. هنگام اتصال این نوع فلنج باید به خاطر داشته باشید برای اطمینان از حذف فاصله ایجاد شده در اتصال از واشر استفاده نمایید.

واشر ها به عنوان یک درز بند وظیفه جلوگیری از نشت را بر عهده دارند . واشرها بین فلنج و قطعه اتصال مقدار استحکاک را بالا می برند و از بازشدن و شل بودن محل اتصال جلوگیری می کند. یکی از مزیتهای خرید فلنج با سطح ساده لغزشی قابلیت جداسازی راحت در اتصالات نسبت به جوشکاری است. به این معنی که شما در صورتی که دو عدد لوله را مستقیما به یکدیگر جوش دهید، در صورتی که بخواهید آنها را جدا نماید بایستی برشکاری انجام دهید و دوباره محل را جوش دهید اما در صورتی که از فلنج ها استفاده کنید، میتوانید با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها این کار را هربار که لازم باشد بدون نیاز به عمل جوشکاری تکرار کنید.

کاربرد فلنج با سطح ساده لغزشی در صنایع مختلف

اتصال لوله به تجهیزات مانند مخازن تحت فشار، پمپ ها، کمپرسورها و… 

تغییر متریال در لوله

اتصال به ولوها و دیگر قطعاتی که در مسیر لوله قرار دارند و نیاز به تعمیرات احتمالی در آنهاست. اتصال به تجهیزات ابزار قیق در صنعت که نیاز به تعمیرات احتمالی و یا کالیبراسیون دارند. استفاده در مواردی که نیاز به جداسازی در آنها وجود دارد.