فلنج جوشی سوکتی

برای تهیه و خرید فلنج جوشی سوکتی می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید. بهتر است بدانید که در این فروشگاه تمامی نیازهای مربوط به صنایع بزرگ تعبیه شده است و با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت می توانید خرید خود را انجام دهید.

انواع فلنج

فلنج جوشی سوکتی

فلنج جوشی سوکتی یک قطعه صنعتی و پر کاربرد محسوب می شود که در صنایع حساس و مهم کاربرد دارد. این قطعه ای دیسکی شکل بوده است که با استفاده از پیچ و مهره لوله را به شیرآلات چدنی، فولادی و سایر تجهیزات متصل می نماید با این کار  یک سیستم لوله کشی ایجاد کرده و اتصال آن با لوله های فلزی به صورت جوشی است. فلنج های جوشی در شرایطی که فشار کاری متوسط و بالا بوده و  کنترل نشتی سیال مهم باشد، کاربرد دارند.

مزایای استفاده از فلنج جوشی سوکتی

  1. در این روش اتصال نیازی به آماده کردن لوله قبل از جوشکاری نیست.
  2. برای در یک راستا قرار دادن لوله و این اتصالات نیازی به خال جوش نداریم زیرا نحوه طراحی آن ها به گونه ای است که لوله ها بعد از قرار گیری در داخل این اتصالات طراز هستند.
  3. از آنجایی که لوله ها از بیرون جوش داده می شوند، فلز مذاب به داخل لوله ریخته نمی گردد.
  4. آب بندی بسیار مناسبی دارند.
  5. هزینه تولید اتصال های ساکت نسبت به اتصالات جوشکاری کم می باشد.

کاربرد فلنج جوشی سوکتی در صنایع مختلف

در صنایع مختلف که از لوله کشی ها استفاده میشود فلنج ها برای اتصال نقش کاربردی دارند. وجود اتصالاتی که بتواند به راحتی امکان جدا شدن داشته باشد یک مسله مثبت در این گونه صنایه محسوب می شود. از آنجاییکه اتصالات جوش کاری یک اتصال دائمی هستند و به زحمت امکان جداسازی اتصالی که توسط آنها ایجاد شده وجود دارد در نتیجه استفاده از فلنج ها یک امر مثبت در این حوزه محسوب می شود. از جمله صنایع پر کاربرد در این حوزه که از فلنج استفاده می کند می توانید به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنعت نفت و گاز

در صنعت نفت و گاز استفاده از اتصالات برای لوله کشی ها یک امر بسیار با اهمیت و ضروری است چرا که در این صنایع برای انتقال سوخت‌ها فسیلی از لوله استفاده می‌گردد.

  • تاسیسات هسته‌ای

در تاسیسات هسته ای به دلیل اینکه حرارت زیادی تولید می‌شود برای خنک کردن، از لوله‌های حامل آب استفاده میگردد که مستلزم استفاده از فلنج‌ها برای اتصال لوله‌های حامل آب می باشد.