چرخ دنده

شما عزیزان جهت خرید انواع چرخ دنده ها با بهترین کیفیت و قیمت می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید.

چرخ دنده به قطعه ای گفته می شود که جهت تغییر جهت بین دو محور مورد استفاده قرار می گیرد. دندانه هایی روی محیط چرخ دنده تعبیه شده است که فاصله های کاملا مساوی دارند. به این صورت که این دندانه ها با دندانه های چرخ دنده مجاور خود درگیر شده و نیرو را بین همدیگر انتقال می دهند. 

انواع چرخ دنده

چرخ دنده ساده

یکی از پرکاربردترین چرخ دنده ها نوع ساده آن می باشد. چرخ دنده ساده دنده های مستقیم داشته و روی محورهای موازی قرار می گیرد. نقش اصلی این چرخ دنده کاهش توان است. 

با انواع بلبرینگ و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

چرخ دنده مورب

 

این نوع چرخ دنده در محورهای موازی کاربرد بسیاری دارد. اگر بخواهیم این مدل چرخ دنده را با چرخ دنده ساده مورد قیاس قرار دهیم، قدرت انتقال نیروی بیشتری داشته و به علاوه اینکه صدای کمتری نیز ایجاد می کند.

چرخ دنده مخروطی

این نوع چرخ دنده برای محورهای متقاطع بسیار مناسب بوده و ظاهر آن مخروط مانند می باشد. کاربرد این چرخ دنده در قسمت هایی که زاویه بین دو محور متقاطع 90 درجه می باشد بیشتر حس می شود. 

چرخ دنده حلزونی

از چرخ دنده حلزونی در مواردی بیشتر استفاده می شود که نیاز به کاهش دنده نیز بیشتر باشد. همچنین این چرخ دنده با کاهش سرعت، گشتاور را افزایش می دهد. 

با انواع فلومتر و کاربرد آن ها آشنا شوید.

چرخ دنده شانه‌ای

این نوع چرخ دنده حرکت دایره ای را به حرکت خطی و یا برعکس تبدیل می نماید. دندانه های روی این چرخ دنده مستقیم یا مارپیچ هستند. یکی از کاربردهای فراوان چرخ دنده شانه ای را می توان در ترازوی عقربه ای مشاهده کرد. 

با انواع پرشر سوئیچ و نحوه کارکرد آن ها آشنا شوید.

کارشناسان فنی دیباپارت پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و از مشاوره تخصصی مجموعه بهره مند شوید.