گیج فشار

شما عزیزان جهت خرید گیج فشار با بهترین کیفیت و قیمت می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید.

گیج فشار چیست؟

به زبان ساده گیج فشار دستگاهی است که با استفاده از آن میزان فشار سیالات اندازه گیری می شود. گیج فشار در انواع مختلفی بسته به محل استفاده تولید می شوند. استفاده از این گونه فشار سنج ها به عنوان یکی از ابزار دقیق نشانگر فشار سنج ضروری است زیرا زیاد بودن فشار مشکلات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت .بدون وجود گیج سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک و در کل سیالات غیر قابل پیش‌بینی و نامطمئن هستند لذا وجود این گونه گیج ها باعث می شود تا شما مطمئن شوید که هیچ نشتی و یا تغییرات فشاری بر روی عملیات سیستم هیدرولیک تاثیر نخواهد گذاشت. به خاطر داشته باشید که هر فشار سنج دارای ظرفیت محدود فشاری بوده و در فشار بالاتر از آن دچار مشکل می گردد.

نکات مهم در خرید گیج فشار

از آنجاییکه که در صنایع مختلف از گیج های فشار متفاوتی استفاده می شود این محصول در انواع مختلفی بر حسب محل استفاده تولید می گردد. هنگام خرید گیج های فشار باید به چند نکته اساسی که در زیر به آن اشاره می کنیم را حتما مد نظر قرار دهید.

 1. توجه به فشار موجود در محیطی که قرار است از آن گیج استفاده شود. اینکه دمای مورد استفاده گیج چه مقدار بالاست بر آن اساس باید به تهیه گیج فشار بپردازید.
 2. توجه به قطر و اندازه صفحه نمایش در صفحه گیج فشار یک امر مهم برای مشاهده عدد نمایش داده شده روی دستگاه محسوب می شود. 
 3. نحوه اتصال فشار سنج بر روی یک مخزن یا بر روی یک سیستم لوله کشی اهمیت زیادی دارد تا فشار موجود در آن را اندازه گیری کنند. نحوه نصب آنها با توجه به شرایط سیستمی ممکن است افقی یا عمودی باشد. 

انواع گیج فشار

 • گیج فشار دیافراگمی
 • گیج فشار لوله بوردون
 • گیج فشار سیلندری BELLOW

با انواع بلبرینگ و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

مزایای استفاده از گیج فشار دیافراگمی

 1. جداسازی سیال از فرآیند
 2. مناسب برای فشارهای پایین با دقت بالا
 3. داشتن قیمت مناسب به نسب کارایی
 4. محدوده کاری گسترده ای
 5. قابل اطمینان و تأیید شده است به لحاظ دقت در اندازه گیری
 6. قابل اندازه گیری برای فشارهای گیج، مطلق و تفاضلی
 7. کاربرد فشار سنج دیافراگمی
 8. کاربرد مناسب برای اندازه گیری های ذرات معلق و جامد
 9. مناسب برای فرآیندهای صنایع بهداشتی و غذایی

کاربرد گیج فشار دیافراگمی در صنایع

 • مورد استفاده در صنایع مواد غذایی
 • صنعت نفت و پتروشیمی
 • صنعت گاز
 • صنعت کشتی رانی
 • صنایع بهداشتی
 • صنایع دارویی

پرشر سوئیچ بخار یکی از مهمترین قطعاتی که در یک سیکل و یا خط بخار و مخصوصا در دیگ های بخار مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه ی ساده و در عین حال اساسی این دستگاه تشخیص فشار مورد نیاز در محیط بستۀ مخزن و یا سیک و لوله های خطوط بخار است تا در زمان مناسب و طراحی شده با اعلام سیگنال الکتریکی مبادرت به خاموش و یا روشن کردن پمپ ها و یا شیرهای برقی یا مشعل و حتی زنگ آلارم کند.این دستگاه به صورت خودکار عمل می کند و زمانی که فشار به حد تعیین شده در سیستم برسد از سمت کربر عمل میکندو دستگاه قطع و وصل می شود.

با انواع پمپ صنعتی و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

کارشناسان فنی دیباپارت پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و از مشاوره تخصصی مجموعه بهره مند شوید.