نمایندگی بلبرینگ SKF

سایر برندهای بلبرینگ

تأمین دیباپارت نمایندگی بلبرینگ در تهران

شرکت SKF (اس کا اف) یکی از شناخته شده ترین برند های تولید بلبرینگ، رولبرینگ، یاتاقان و هوزینگ در سراسر جهان میباشد. این شرکت سوئدی که فعالیت خود را از دهه 90 آغاز کرده است اکنون به یکی از تولیدکنندگان پیشرو در بیش از ۴۰ زمینه ی صنعتی تبدیل شده است که به تولید محصولاتی مطابق و یا حتی فراتر از استاندارد های جهانی میپردازد. Skf  با بیش از 100 کارخانه در 70 کشور به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ابزار و ماشین الات صنعتی جهان شناخته میشود که محصولاتش در بیش از 120 کشور جهان عرضه میشود. محصولات این شرکت دارای استاندارد های معتبر صنعتی جهانی از جمله  ISO 14001 و OHSAS 18001 میباشند که همین امر باعث شده که بلبرینگ های skf در بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار بگیرد.

تاریخچه شرکت SKF

شرکت SKF به سوئدی (Svenska Kullager Fabriken)، به طور رسمی از سال 1907 فعالیت خود را اغاز کرد. این برند پس از تایید طرح بلبرینگ خود تنظیمی که توسط استوان وینگویست (Sven Gustaf Wingqvist)، بنیان گذار شرکت SKF، صورت گرفت اولین کارخانه skf  راه اندازی و شروع به فعالیت کرد.

ایده تولید بلبرینگ خود تنظیم skf برای اولین بار در سال 1900 توسط استوان وینگویست شکل گرفت. نارضایتی استوان از داغ شدن بیش از اندازه بلبرینگ های شیار عمیق هنگام تغییر زوایا که باعث از کار افتادن دستگاه ها میشد موجب شد که طرح بلبرینگ خود تنظیم را مطرح کند و پس از ازمایش های متعدد و موفق بر روی دستگاه های نساجی اقدام به تاسیس شرکت SKF و تولید بلبرینگ های خود تنظیم کرد.

از ویژگی های محصولات skf میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول عمر بالای محصولات
 • بالا بودن میزان مقاومت سایشی
 • حداقل اصطکاک ایجاد شده
 • رینگ و گریس و تعلیق مناسب بارهای محوری، ترکیبی و شعاعی

بلبرینگ های skf با توجه به کارایی خاص خود، طراحی وساخت متنوعی دارند. دارا بودن استاندارد های بین المللی و کیفیت بالای محصولات کمپانی skf موجب شده است که این محصولات مورد تقاضای بسیاری از صنایع های بزرگ جهانی از جمله هواپیما سازی، صنایع فولاد سازی و خودروسازی قرار بگیرد.

انواع بلبرینگ SKF 

 • بلبرینگ خود تنظیم SKF
 • بلبرینگ شیار عمیق SKF
 • بلبرینگ های تماس زاویه ایSKF
 • بلبرینگ کف گرد SKF
 • بلبرینگ های سوزنی SKF

با انواع بلبرینگ و کاربرد آن آشنا شوید.

بلبرینگ خود تنظیم SKF

این مدل از بلبرینگ اولین بار توسط کمپانی SKF تولید و در بازار عرضه شد. بلبرینگ خود تنظیم SKF نسبت به دیگر انواع بلبرینگ ها اصطکاک کمتری ایجاد میکند و این ویژگی  توانایی عملکرد مناسب در سرعت‌های بالا را برای این محصول ایجاد میکند.

ویژگی های بلبرینگ خود تنظیم SKF:

 • ایجاد سرو صدای بسیار کم
 • اصطکاک کم
 • عماکرد مناسب برای سرعت های بالا
 • دارای عملکرد مناسب در برابر بار وارده
 • نگه داری و تعمیرات کم

بلبرینگ شیار عمیق SKF

بلبرینگ های شیار عمیق پرکاربرد ترین نوع میان انواع بلبرینگ های skf محسوب میشوند. از ویژگی های آن ها میتوان به صدا، ارتعاش و اصطکاک کم اشاره کرد بلبرینگ های شیار عمیق سرعت چرخش بالایی دارند و به علت طراحی بهینه و منحصر به فرد قابلیت هایی همچون مقامت بالا در برابر بار و حرارت زیاد و کارکرد در سرعت های بالا را نیز دارند. پیش از انتخاب نوع بلبرینگ شیار عمیق لازم است بدانید که هرچه این شیارها عمیق تر باشد باعث افزایش تحمل ظرفیت بار شعاعی میشود اما ظرفیت تحمل بار محوری محدود میشود. رینگ  های شیارعمیق دو ردیفه تولید این شرکت برای تحمل بالای بارهای سنگین میباشد و قطر داخلی و خارجی آن یکسان است و ارتفاع آن بیشتر است.

انواع بلبرینگ های شیار عمیق SKF

 • بلبرینگ شیار عمیق skf با آب بند فلزی یا کاسه نمد در دو طرف رینگ
 • لبرینگ شیار عمیق skf با آب بند فلزی یا کاسه نمد در یک طرف رینگ
 • بلبرینگ شیار عمیق skf با آب بند پلاستیکی یا واشر در دو طرف رینگ
 • بلبرینگ شیار عمیق skf با آب بند پلاستیکی یا واشر در یک طرف رینگ

بلبرینگ کف گرد SKF

بلبرینگ های کف گرد skf فقط برای تحمل بارهای محوری طراحی شده اند و نباید برای بارهای شعاعی استفاده شوند. بلبرینگ های کف گرد به صورت یک طرفه و دو طرفه طراحی شده اند و از ویژگی های آن میتوان به دقت عملکرد بالا و ظرفیت تحمل بار زیاد آن ها اشاره کرد. نکته ی قابل ذکر در مورد این مدل از بلبرینگ قابلیت جداسازی اجزای آن است و در همین جهت جا زدن آن ها نیز راحت است (واشر شفت, واشر محفظه, ساچمه و قفسه به صورت جداگانه جازده می شوند).

انواع بلبرینگ های کف گرد SKF

 • بلبرینگ های کف گرد یک طرفه
 • بلبرینگ های کف گرد دو طرفه
 • بلبرینگ های کف گرد یک طرفه با واشر محفظه کروی و واشر نگه دارنده

بلبرینگ سوزنی SKF

بلبرینگ های سوزنی skf به گونه ای طراحی شده اند که سرعت کار به طور قابل ملاحظه ای افزایش میدهند و یا میزان مانوردهی مطلوب و خوبی نسبت به انواع دیگر بلبرینگ دارند. دقت کنید حین انتخاب بلبرینگ سوزنی گزینه ای را انتخاب کنید که تعداد سوزن های بیشتری در هر رول دارد چراکه سطح تماسی با قطعه بیشتر شده و مانور دهی را با سرعت بالاتری انجام می دهد.

برای افزایش طول عمر قطعه در هنگام کار مستمر زیاد گردد توصیه میشود یک برنامه منظم جهت گریس کاری ساچمه های آن در نظر داشته باشید چراکه با قرار گیری گریس بر روی ساچمه و هولدر، دوام پذیری قطعه افزایش پیدا کرده و موجب صدای تولیدی کم به همراه کاهش اصطکاک و گرما می شود.

کاتالوگ بلبرینگ skf

نقش اصلی بلبرینگ ها در صنعت تحمل بارهای ورودی و به حرکت در اوردن سایر قطعات بدون فرسایش و خوردگی در نظر گرفته میشود. با توجه به نقش کلیدی و دامنه گسنرده استفاده از این ابزار در صنعت امروزه برخلاف گذشته بلبرینگ های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع طراحی، ساختمان و متنسب با نیاز خاص مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از دغدغه های اصلی کتولیدکنندگان بلبرینگ طراحی و ساخت بلبرینگ های کاربردی و منحصر بفرد میباشد به همین روی تا کنون انواع بسیار بلبرینگ نیز طراحی و ساخته شده است. یکی از بهترین راهنما ها برای خرید بلبرینگ و همچنین یکی از راهکارهای تشخیص بلبرینگ اصل از تقلبی استفاده از کاتالوگ های بلبرینگ مربوط به به هر برند میباشد. کاتالوگ بلبرینگ هر برند را میتوان به  عنوان مرجعی برای کسب اطلاعات کامل و جامع درباره ی محصولات آن برند دانست. این کتابچه که هم به صورت کاغذی و هم به صورت پی دی اف در دسترس خریداران قرار میگیرد شامل تمامی اطلاعات کاربردی درباره انواع بلبرینگ های برند مورد نظر میباشد. کاتالوگ برند skf  نیز یکی از جتمع ترین کاتالوگ های موجود در بازار است در این کاتالوگ مشخصات فنی کاربردی از جمله: کلاس تلرانسی، سرعت و ارتعاشات، بارهای قابل تحمل، میزان اصطکاک، رتبه بندی عمر مفید، بطول عمر مفید گریس و… جمع آمری شده است. بنابراین مطالعه کاتالوگ برای انتخاب بلبرینگ متناسب با هدف الزامی میباشد. از دیگر نکات مهم در ارتباط با کاتالوگ بلبرینگ skf  توجه به تاریخ انتشار آن است. کاتالوگ های بلبرینگ مرتبا توسط شرکت به روزرسانی شده و اطلاعاتی از جمله معرفی محصولات و دستائرد های جدید و تغییرات احتمالی اعمال شده در محصولات به کاتالوگ اضافه میشود.

با انواع پمپ صنعتی و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

چگونه محصولات SKF اصل را نمونه های تقلبی تشخیص دهیم؟

برای خرید محصولات skf اصل لازم است فاکتورهایی را در نظر داشته باشید و پیش از خرید محصول مرود نظر آن ها را مورد بررسی قرار دهید. در فهرست زیر بخشی از مواردی که برای تشخیص محصول SKF اصل از تقلبی به شما کمک مکنید را معرفی میکنیم. همچنین توصیه میشود جهت انتخاب بلبرینگ کاربردی و متناسب با هدف خود پیش از خرید با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

 • بارکد روی جعبه بلبرینگ در سایت چک کنید
 • شناسایی جعبه ی مخصوص شرکت و وکیوم آن
 • بررسی آرم مخصوص روی محصولات SKF
 • بررسی فونت مخصوص آرم روی محصول SKF
 • تست آنالیز متریال
 • گریس و نگهدارنده

خرید بلبرینگ SKF

همانطور که پیش تر اشاره کردیم بلبرینگ های SKF یه عنوان یکی با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار میباشد که در سراسر جهان در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انجایی که کیفیت ارتباط مستقیمی با قیمت دارد محصولات این برند را می توان در دسته گران قیمت ترین محصولات  موجود در بازار نیز قرار داد. بلبرینگ های SKF همانطور که در بازر جهانی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند در بازار ایران نیاز بسیار پرطرفدار می‌باشند؛ کیفیت و تنوع بسیار زیاد محصولات SKF، در کنار داشتن تمامی استاتدارد های معابر جهانی از عواملی است که موجب محبوبیت این محصولات شده است. این محبوبیت باعث شده امروزه تعداد زیادی از بلبرینگ های بی کیفیت و تقلبی که اکثرا تولید کشور چین هستند به عنوان بلبرینگ SKF معرفی و در بازار در دسترس مصرف کنندگان قرار بگیرند به همین دلیل دو نکته بسیار مهم در برای خرید بلبرینگ؛ خرید از مراکز فروش معتبر و کسب آگاهی و شناخت بلبرینگ های اصل و با کیفیت از نمونه های تقلبی موجود در بازار می‌باشد. یکی از اشتباه های رایج میان افرادی که قصد خرید بلبرینگ skf را دارندحساسیت بر سر کشور تولید کننده ان است. دفتر مرکزی شرکت skf در سوئد است اما این به ان معنا نیست که تمامی بلبرینگ های تولیدی ساخت کشور سوئد باشند. همانطور که گفته شد محصولات این برند در بیش از 100 کارخانه در سراسر جهان تولید می‌شوند به روی محصولات نام کشور سازنده درج می‌شود، در نتیجه ساخت کشوور سوئد نبودن محصولات نشان از تقلبی بودن آن ها نیست.

مشخص کردن نوع بیرینگ

بررسی شماره فنی یکی از راه های تشخیص نوع بلبرینگ می‌باشد.

تشخیص بلبرینگ skf باز طریق شماره فنی به شرح زیر می‌باشد:

 • اگر شماره فنی بلبرینگ سه کاراکتر باشد بلبرینگ مورد نظر مینیاتوری می‌باشد برای مثال: 705

در چنین حالت عدد آخر شماره فنی نشان دهنده ی قطر داخلی شماره فنی می‌باشد.

 • در صورتی که در کاراکتر چهام و پنجم شماره فنی بلبرینگ ها اعداد 00,01,02,03 مشاهده شده، بلبرینک مورد نظر جزو بلبرینگ های استثنا می‌باشد.
 • در صورتی که در شماره فنی بلبرینگ مورد نظر در رقم چهارم و پنجم بزرگ تر 03 باشد، بلبرینگ مورد نظر ضریب پنجی می‌باشد. در این دسته بلبرینگ با ضرب عدد چهارم و پنجم شماره فنی در 5 قطر آن به دست می اید. برای مثال بلبرینگی که کاراکتر چهارم و پنجم آن 10 باشد در 5 ضرب شده و قطر ان 50mm اندازه گیری می‌شود.

قطر داخلی بیرینگ های به این صورت است:

 • 00: قطر داخلی 10mm
 • 01: قطر داخلی 12mm
 • 02: قطر داخلی 15mm
 • 03: قطر داخلی 17mm

سوالات متداول بلبرینگ SKF

بلبرینگ های skf  محصول شرکت سوئدی skf  می‌باشد. این شرکت که فعالیت خود را از سال 1907 بیش از چند دهه است به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ابزار و ماشین الات صنعتی جهان شناخته می‌شود.

کاتالوگ های برند skf  که ارائه دهنده ی تمامی اطلاعات و جزئیات کافی برای مشتریان است از طریق سایت رسمی skf، وب سایت رسمی نماندگی های skf  در ایران، تمامی نمایندگی ها و سایت های معتبر فروش بلبرینگ در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

 • بارکد روی جعبه بلبرینگ در سایت چک کنید
 • شناسایی جعبه ی مخصوص شرکت و وکیوم آن
 • بررسی آرم مخصوص روی محصولات SKF
 • بررسی فونت مخصوص آرم روی محصول SKF
 • تست آنالیز متریال

فولاد آلياژي کرم دار پر کربن به عنوان اصلی ترین فلز در ساخت بلبرینگ ها شناخته میشود که موجب استحکام و مقاومت بالای این ابزار در مقابل انواع فشار و حرارت بالا میباشد.

بله شرکت دیاپارت به عنوان یکی از نمایندگی های بلبرینگ skf در ایران انواع بلبرینگ های skf  اصل و با ضمانت کالا را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

کارشناسان فنی دیباپارت پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و از مشاوره تخصصی مجموعه بهره مند شوید.