دماسنج

شما عزیزان جهت خرید و کسب اطلاعات از دماسنج با بهترین کیفیت و قیمت می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه دیباپارت تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی این حوزه برخوردار شوید.

دماسنج

دماسنج در واقع وسیله‌ای است که دما یا گرادیان دما را اندازه‌گیری می‌نماید. دما همان معیار اندازه‌گیری میزان گرم یا سرد بودن یک جسم میباشد این بررسی دما به خوبی توسط دما سنج انجام میشود. در دماسنج باید  دو عنصر اصلی را در نظر گرفت اولین عنصر سنسور دما است که درون این سنسور از جیوه یا پیرومتریک استفاده شده است. این عنصر با تغییر دما دچار تغییر می شود. نمایش عددی دما روی سنسور عنصر مهم بعدی در دماسنج است. این نمایش ممکن است به صورت یک مقیاس مرئی که در دماسنج جیوه‌ای روی شیشه علامت گذاری شده‌است یا نمایشگر دیجیتال در مدل مادون قرمز به نمایش گذاشته شود.

نحوه عملکرد دماسنج

دماسنج‌ها معمولا برحسب نتیجه ای که از اندازه گیری خود ارائه می کنند را میتوان به صورت تجربی یا مطلق توصیف نمود. بر این اساس دماسنج‌های مطلق توسط مقیاس دمای مطلق ترمودینامیکی به صورت عددی کالیبره می‌گردند. به صورت کلی دماسنج‌های تجربی لزوماً با دماسنج‌های مطلق از نظر اندازه‌گیری مقیاس عددی کاملاً منطبق نیستند زمانی میتوان به این نوع از دستگاه اندازه گیری دماسنج گفت که خود را به تطابق عددی با دماسنج مطلق برساند.

انواع دماسنج

  •  دماسنج BI-METAL
  • دماسنج GAS ACTUATED

با انواع بلبرینگ و برندهای معتبر آن آشنا شوید.

کارشناسان فنی دیباپارت پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستند. در صورت نیاز تماس گرفته و از مشاوره تخصصی مجموعه بهره مند شوید.